logo

R.I.P Paul Walker of Fast & Furious Never Be Die :(

/

Wait, what, 23 years older?

/

Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив

Тезите на контравезниот новинар Зоран Божиновски дека постои можност католичката црква да го заштитила Тоше Проески на сигурно и дека не се случила сообраќајна несреќа, туку дека тој е жив и...

На грб ја носи болната ќерка од вториот кат – мајката очајно бара лифт

Елена Евремовска има 35 години и боледува од церебрална парализа. Единствената радост ѝ се прошетките надвор. На грб нејзината 62-годишна мајка ја симнува и ја качува секој ден во зградата к...

Змии го преплавија цело Скопје

Змии го преплавија цело СкопјеПеколните температури предизвикаа многу влечуги да излезат од своите скривалишта, па многу змии се забележани ширум Македонија на очекуваните живеалишта на змии...

ФОТО (18+): Групен секс на нудистичка плажа во хрватски Ровињ!

‘Ртот Пунта Крижа кај Ровињ е познат по својата нудистичка и свингерска плажа на која сцените на слободни сексуални активности се вообичаена појава.Еден фотограф успеал да фати група мажи ко...

ФОТО: Порно ѕвездата Стоја – Татко ми ми се лути, сум му го расипала гледањето порно

Повеќето татковци ќе бидат лути доколку нивната ќерка стане порно глумица – па така, лут е и таткото на една од најпополуарните порно актерки Стоја....

Фотографии за уште поубав ден

Ова се фотографии кои дефинитивно ќе ве расположат и сигурно ќе измамат насмевка на вашето лице.А за тоа се потрудија овие прекрасни животни во некои чудни, убави и смешни ситуации кои ќе ги пронајдете во оваа фантастична галерија....

(ВИДЕО) Цеца блесна во новиот спот

Српската легенда Цеца претходниот викенд го снимаше спотот за новиот хит „Пусти ме да раскинем са њом“  од албумот „Позив“. Уште по првите впечатоци овој атрактивен и високобуџетен спот се гледа дека е по мерка на публиката.Спотот е сниман два дена с...

(ФОТО) Хумана старлета: Секси Џоди позираше на мотори

Британскиот модел и актерка Џоди Марш ги почасти своите фанови со атрактивни секси фотографии направени покрај мотори.Џоди го покажа своето преубаво тело, позирајќи покрај неколку различни мотори, а фотографиите ќе бидат употребени за изработка на ка...

Со куршум во главата Босанец бранел на фудбалски натпревар

Неверојатен случај беше регистриран во сараевската населба Бољаков Поток – имено, човек бранел цел натпревар во мал фудбал со куршум во главата. За време на турнирот во мал фудбал, се пожалил на повреда на главата, мислејќи дека е последица од удар с...

ФОТО: Ирина му подготвува секси изненадување на Роналдо

Со минимална шминка и лежерно облечена, ултра згодната Ирина Шаек излезе на шопинг. Дека е задоволна со тоа што го купи, потврдуваат трите полни кеси со кои го напушти трговскиот центар.Девојката на Роналдо знае како да ја одржува искрата во една врс...

Деми Мур покажува фотографија со малиот пенис на Ештон Качер

Деми Мур одлучила да му се одмазди, па на сите им покажува фотографија од неговиот пенис којашто ја чува во мобилниот телефон.Од разводот досега Мур поминува низ разни фази, одбивање, депресија, бес, а сега стигна и до одмазда.Како што пренесуваат ам...

Видео: Гола Германка повикува на Формула 1!

Микаела Шефер, популарна германска старлета која сака да се соблекува, се прошета низ центарот на Берлин за да ја промовира трката на Формула 1 во тој град.Погледнете како Микаела ја најавув...

Ужасно: Жив го закопале покрај жената што ја силувал и убил!

Ужасно: Жив го закопале покрај жената што ја силувал и убил!На југот на Боливија, селаните од оваа област закопале жив маж во гробот на жената за која се верува дека ја силувал и ја убил. Об...

(ФОТО) Познат српски пејач го покажа пенисот пред камерата на 24 Ексклузив

Познат српски пејач во скајп интервју дадено за магазинот „24 Ексклузив“ отворено зборуваше за секс авантурите во Македонија, после неговите свирки.Тој вели дека во Охрид ги имал најлудите ...

Дадо Полумента се разведува

Дадо Полумента се разведуваПознатиот пејач Дадо Полумента по пет месеци од својата венчавка, реши да го прекине бракот со својата сопрува Селма. Како што објави „Ало“ извор близок на пејачо...

Оставил проштална порака на својот Фејсбук профил па се самоубил

Оставил проштална порака на својот Фејсбук профил па се самоубилСрбинот Б.П (41) оставил проштална порака на својот Фејсбук профил и потоа извршил самоубиство, скокајќи од 5 кат од зградата во која живеел. Како што пренесуваат српските медиуми, мажот...

ФОТО: Еве зошто Дара Бубамара ја викаат Бразилка

Познатата српска пејачка Дара Бубамара, која има надимак „Бразилка“, го оправдува својот надимак со последните настапи и нејзините истакната облини, во кои предничи задникот. - Слушнав од не...

ФОТО: „Масерати“ и згодна разголена девојка!

Спортски автомобил, згводна девојка, секси чипкана долна облека……така изгледа рајот за многу мажи. Коментари...

Кои жени најмногу го обожаваат сексот?

И само што помисливте дека сексуалноста е природен инстинкт, сексолозите со своите современи истражувања почнаа да ве убедуваат дека постои голема зависност меѓу карактерот и изгледот на лич...

Порно среде вести на грчка телевизија!

Овој вторник навечер гледачите на вести на грчката телевизија ЕТ3 добиле само малку повеќе од класичниот извештај на секојдневните работи...На екранот зад водителот среде вести бил прикажан ...

Дечкото ја изневерувал, таа му раскинала со најдобрата порака во светот!

Една девојка, чие писмо испратено до бившиот дечко, поставено на интернет набрзо стана вистински хит.Девојката преку Фејсбук дознала дека дечкото ја изневерува па сите негови работи ги испра...

Хурем: Најважно е што сум жива!

По многуте шпекулации зошто таа престана со снимањето на една од најпопуларните турски серии „Сулејман Величествениот“ и се врати во Германија, се огласи и самата Хурем султан, односно актер...

Човек од Ирак јаде живи скорпии!

Откако веќе 15 години ги јаде овие хелицерати, Исмаил Џасим Мохамед од Самара тврди дека има криза ако три дена не изеде ниту една скорпија.Еден 34-годишен човек од ирачко село тврди дека конзумира живи скорпии секој ден. Исмаил Џасим Мохамед, кој жи...

Ноќниот живот на Бора Бора

За авторотГо интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишув...

ВИДЕО: Русин пука со пиштол за да ја премине улицата

прочитано 6пати31-05-2013 09:57:22Еден Русин пукаше со пиштол за да го запре сообраќајот и да ја премине улицата со синчето. Погледнете што се случи:...

Шарлот е најмало девојче на светот, има пет години а висока е 68 сантиметри

Петгодишната Шарлот Гарсајд од Велика Британија е најмалото девојче на светот. Иако има само пет години, таа е висока само 68 сантиметри. За спроедба, новороденчињата се долги меѓу 50-55 сантиметри.- Таа излгеда како порцеланска кукла, како оние кукл...

Знаци дека итно ви е потребен одмор…

Шест знаци на прекумерен умор:1. Глад - Истражување од 2010 го поврзува ова чувство со недостатокот на сон со вишокот на хормони на грелин – оној задолжен за поттикнување глад. Таква глад доведува до конзумирање на грицки и желба за висококалорични н...

Photoshop мастер левел 11

Запознајте го Peeje T. - царска легенда која својот Instagram профил го користи на вистински начин!Peeje е Photoshop мастер level 11, и својата вештина ја користи да се фотошопира себеси во фотографии со познати личности на генијален начин, а негови ...

Адам Левин си најде нова мачка

Пејачот на групата Марон 5 Адам Левин „смува“ уште една манекенка. Неговата нова девојка е младата манекенка Нина Абидал.Убавата манекенка од Данска е позната како една од убавиците која се појавила на насловната страница на магазинот „Sports ilustre...

Ким Кардашиан ја згрози јавноста со новата фотографија

Ким Кардашиан ја згрози јавноста со новата фотографијаКим Кардашиан секогаш се наоѓа на мета на критичарите поради нејзиниот физички изглед. Додека некои ја сметаат за совршена, други пак мислат дека нејзините облини се преголеми, а за тоа особено се...

Ја однел девојката на излет па ја натепал

Жител на Крива Паланка кој ја натепал својата девојка доби кривична пријава од полицијата. Според полициската станица од градот, Б.С(35) на 16 овој месец се договорил да се најде со својата девојка Н.В (33), по што со автомобил заминале кон селото Ра...

Видео: Бијонсе збесна – сакале да и ги намалат облините!

Славната пејачка Бијонсе забранила публикување на промотивни фотографии на HM откако видела дека нејзините занесни облини биле фотошопирани.Бијонсе стана ново заштитно лице на познатиот шве...

Женските пријателства траат пократко од машките

Некои пријателства траат вечно, додека некои не издржуваат предолго. Генерално, истражувачите дошле до сознание дека машките пријателства се подолготрајни од женските, а оваа теза ја поткрепиле со неколку причини за тоа. Оговарање Оваа карактеристика...

Што кажува за вас обликот на вашиот кармин?

И додека молчите, вашите усни говорат за вас. Бојата на карминот може да открива многу, но повеќе детали за вашата личност открива обликот на карминот кој настанува по повеќекратна употреба, тврдат психолозите.  КариеристкаИ после долга употреба, кар...

Докажано: Штиклите не ги деформираат стапалата

Докажано: Штиклите не ги деформираат стапалатаМногу жени би се сложиле со реченицата дека: „За убавина се трпи“. Но, и покрај се, многу дами не се загрижени, затоа што најбитно им е да изгледаат убаво, да привлекуваат вниамние и да носат добра доза н...

Најдобрата работа на светот – му плаќаат за да пие!?

Овој 43-годишник работи во познатата компанија чиј рекламен слоган, како што јави Дејли Мејл, гласи: „Веројатно најдоброто пиво во светот“. Неговата работа е во централата на „Карлсберг“ во Копенхаген да го проверува квалитетот на пивото, во бурињата...

50 познати и грешно пренесени цитати (Видео)

Лошите хроничари, грешки во усменото предание и Фејсбук се главните причини зошто овие 50 (и многу, многу повеќе) цитати им се припишуваат на погрешни луѓе или пак се пренесени во сосема поинаква смисла од онаа за што првично се напишани....

Какви партнери им се потребни на хороскопските знаци?

Проверете дали се вклопувате во профилот на вашата симпатија или пак дознајте што бара вашиот партнер од вас.  ОвенНа Овенот му е потребен партнер кој ќе го сака премногу, кој ќе го стави во центарот на својот универзум и никогаш нема да го запоставу...

Ирански хакери ги напаѓаат системите на САД за протокот на нафта и природен гас

Иран, а не Кина, е извор на нападите кој го загрозуваат енергетскиот систем на САД. Првичните наоди на Mandiant најавуваа дека изворот на нападите е озогласената Unit 6138, од Шангај. Напаѓачите имале пристап до системот за регулација на протокот на ...

(ВИДЕО) Убиец во соба: Како да исплашите нов цимер

Во било која соба да влезете тој ќе ве пронајде. Погледнете ја непријатната шега на едни цимери…...

Алкохолот и цигарите се лоша комбинација

Стручниот магазин „ Alcoholism: Clinical & Experimental Research

ФОТО: Факти во кои нема да верувате!

На фактите кои следуваат во продолжение, нема да можете да поверувате. 10.Русија е поголема од Плутон!09.Јастогот никогаш не умиора, може само да биде изеден!08.Кога Нил Армстронг се вратил од месечината, морал на помине низ царината на САД!07. Миним...

Цеца на ромска свадба заработила 100.000 евра

Цеца на ромска свадба заработила 100.000 евраСрпската легенда Цеца, на една ромска свадба заработила 100.000 евра. Притоа нејзинито настап чинел 50.000 евра, а на свадбата таа добила бакшиш од уште 50.000 евра. По пристигнувањето во Рим на Цеца и бил...

ФОТО: Вака изгледала пред 30 години една од најплатените убавици денес

Кога била малечка воопшто не знаела со што ќе се занимава кога ќе порасне.Дури и сега, кога има 40 години, Хајди Клум изгледа одлично. На неа и се одушевуваат сите жени на светот, бидејќи успеа и после 4 породувања за кратко време да ја врати својата...

Две вежби за совршени гради

Ако сакате да ja задржите убавината на своите гради, постојат вежби кои можaт да ви помогнат да го постигнете тоа. Одењето во теретана може да придонесе да имате поубави нозе, стомак, задник, но не и гради. Овие вежби се прават со помош на топка или ...

Ноќен клуб поставил проѕирно огледало во женски тоалет

Еден ноќен клуб во Шкотска е под истрага откако локалните новини обелоденија дека во неговиот женски тоалет има проѕирно огледало.Не сомневајќи се во ништо девојките се средуваат пред огледало, додека од другата страна се наоѓа приватна соба која ово...

4 совети против непријатниот мирис на чевлите

Омилените чевли по целодневно носење неминливо ќе повлечат непријатен мирис. Не станува збор за лоша хигиена на стапалата, туку спојот од пот и чевлите кои создаваат совршена оклина за раст на бактерии. За да го намалите или решите овој проблем не мо...

Женската Виагра за три години на пазарот

Жените кои имаат проблеми со сексуалниот живот, конечно може да здивнат со олеснување бидејќи на пазарот доаѓа женска Виагра.Експертите веруваат дека првата верзија ќе се појави на пазарот до 2016 година и ветуваат дека истата ќе го стимулира телото ...

Видео: Објаснување што значи „Раке пуке, раке шлаке“

Сања Ристеска направи бум со нејзината песна „Ме заболе“. Но многу од нас останаа зачудени и никако не можеа да си објаснат што всушност сакаше оваа девојка да каже со „Раке пуке, раке шлаке“.Погледнете го видеото, можеби ова е вистинското значење....

Црногорски инспектори го казнија Кустурица со 100 евра

Режисерот Емир Кустурица доби казна од 100 евра од црногорската Инспекциска управа, затоа што не ја истакнал на видно место ознаката за категоријата на објектот, што се наоѓа во негова сопственост. Кустурица е сопственик на бутик, хотел Аурора и кафе...

Луксузната резиденција Palazzo Del Mare

Овој модерен дом го красат смели бои кои се поставуваат како клучни фактори за амбиентот и атмосферата на целокупниот ентериер. Оваа прекрасна резиденција се наоѓа на островот Фишер, а е дело на компанијата која се занимава со дизајн на ентериери и а...

Facebook предизвикува психози и илузии

 Facebook и другите социјални мрежи можат да ве полудат, според научниците од Израел.                                                           Научниците од универзитетот во Тел Авив ги поврзуваат психотичните епизоди на пациентите со интернет завис...

Го промашил паркингот на Видиковец на Водно

Го промашил паркингот на Видиковец на ВодноПоради лоша проценка за паркирање, скопски таксист го промашил паркингот на Видиковец на планината Водно. Била потребна шлеп служба за да може автомобилот да се извлече. Подетални информации за ваквиот случа...

Секс поза на денот:Танцување

Секс поза на денот:ТанцувањеПовторно, ова не е технички тешка позиција, но тоа е многу пријатно , откако двојката може да се бакнува и гали, може да го допираат со  гради својот партнер, а таа може да се движи онака како што им дава повеќе  задоволст...

Ева Лонгорија не носи долна облека кога се појавува на црвениот килим

Филмските премиери во Кан продолжуваат, а на црвениот килим и понатаму се појавуваат најзгодните и најпопуларните во филмската индустрија во гламурозни изданија.Но, овој пат преубавата Ева Лонгорија се посрамоти, бидејќи папараците ја уловија без дол...

Најлошите пијалоци за вашето здравје

Знаете ли кои се најлошите пијалоци за вашето здравје? Помеѓу сите, се наоѓаат и пијалоци кои сигурно сте верувале дека се здрави, но сепак се наоѓаат на листата најлоши пијалоци за човековото здравје.Без оглед на тоа дали водите сметка за вашата лин...

Дваесетгодишник прободел врсник со нож во грб

Дваесетгодишен скопјанец синоќа половина час по полноќ прободел врсник со нож во грб на улица „Моцартова“ во Скопје, соопшти МВР.Момчињата првин почнале да се расправаат, потоа едниот извади...

Среќата е во сексот и алкохолот

Среќата е во сексот и алкохолотСексот е дефинитивно најомилената човечка активност, а после нив се забавата и алкохолот. Интересно е што Фејзбук се нашол на листата на најмалку омилени активности. Во истаражувањето, кое го правеле научници од Универз...